קבלה עבורי

אם מישהו היה אומר לי לפני מספר שנים שאני אלמד את חכמת הקבלה, סביר להניח שהייתי חושבת שאותו אדם נפל על הראש. מה לי ולכל הסרטים האדומים האלו? אנשים מאמינים, סביר להניח דתיים ועוד דתיים קיצוניים. לברוח, וכמה שיותר רחוק, כך יותר בטוח. 

אך מה לעשות, שאלות על החיים תמיד היו. תחושה שיש כאן משהו מעבר לחמשת החושים היבשים חייב להיות. אז גם היו חיפושים בכל מיני מקומות. כמה שיותר רחוקים, בטוח, יביאו אותי לאמת הרבה יותר מהר. אז מצאתי את עצמי, כמו רבים וטובים, באשרמים למיניהם, מנזרים אי שם, ביקורים אצל פסיכולוגים, יוגה לנשמה, מדיטציה להירגע, שיחות על החיים עד לשעות הבוקר המאוד מוקדמות אבל…

תשובה מספקת לא קיבלתי! 

"מה לי ולכל הסרטים האדומים האלו?"

וכך, עברו להן השנים, וכמו רבים וטובים החיים הגשמיים סוחפים אותך מכאן לשם עד שלא במקרה, מצאתי את עצמי מגיעה ללימודי הקבלה, שנתיים לאחר שבעלי התחיל ללמוד. מיותר לציין שהשקיע רבות בדיבורים על הלימודים, ניסה לשכנע אותי ללכת ללמוד. שיחות היו רבות אך מאד מרגיזות עבורי. לא יכולתי לשמוע, ולא רציתי לשמוע וכל מה שדיבר היה נכנס מאוזן אחת ויוצא מהשנייה. 

קשה להסביר, אך אחרי שנתיים שבעלי למד, ואחרי אין סוף שיחות ושכנועים משהו בו החל להשתנות. משהו הפך את המילים הריקות למעשים שלא ניתן להתעלם מהם. כאילו לקחו אותו והפכו אותו לאדם דואג יותר, אוהב יותר, קשוב יותר לצרכי הבית, ממש הבעל והאבא שכל אחת חולמת לזכות בו. 

מה קרה כאן בעצם? בטוח שלא נס, ובטח ובטח לא איזה קסם רגעי. 

לאחר שראיתי שהדיבורים הפכו למעשים נרשמתי בעצמי ללימודים וגיליתי! גיליתי למעשה מה שכל אחד יכול לגלות. גיליתי דרך מופלאה שמדברת לכל אחד באשר הוא, איך להגיע לאיזון עם העולם שסובב אותנו. לגלות את חוקי הטבע שמנהלים למעשה את כל המציאות בה אנו חיים. גיליתי את הטבע האגואיסטי שלנו, ואיך אנחנו חיים בתוך בועה המבוססת על ניצול, תחרות, והרבה שנאה. זה נוגד לגמרי את חוק הטבע שכולו אהבה והרמוניה מושלמת. 

גיליתי אנשים מופלאים, משפחה אמיתית של המון אחים ואחיות מכל העולם כולו, שלומדים כל יום ביחד את הסודות המופלאים של החיים. והדבר הכי נפלא הוא שכל אחד יכול ללמוד. כל אחד שמתעוררות בו שאלות על משמעות החיים, על הידיעה שמשהו הרבה יותר גדול קיים פה בינינו מאשר החיים הגשמיים והכל כך תובעניים.