כמה מרוויח שמאי מקרקעין בישראל?

בדיקה ומדידה של דברים נחשבות לדרכים מאוד עתיקות של בני האדם לאמוד דבר מה, אלו נעשות בכל מיני סוגים של שווקים וסקטורים ובמרביתם גם נחשבים לכלי חשוב, מפותח ואמין. כאשר אנו סורקים את השווקים השונים אפשר לראות כי הניסיון למדידה נעשה בלא מעט חברות ושווקים שונים, אחד מהתפקידים שהפך לפופולרי בשנים האחרונות הוא ללא ספק תפקידו של שמאי מקרקעין. תפקיד זה עוזר במדידה מדויקת של הנכס על כל סוגיו, עם זאת הוא גם דורש זמן השקעה ולימודים לא קטן. אז כמה מרוויח שמאי מקרקעין בישראל? והאם יש הבדל בין שמאי מתחיל ואם כן עד כמה?

הליך ההכשרה

על מנת להגיע לתואר "שמאי" יש לעבור מסלול לא ארוך במיוחד אבל גם לא קל, הלימודים במסלול תעודה ואורכו הוא שנתיים עד שלוש שנים, בחלק מהמסלולים יהיה ניתן לשלב לימודי תואר ראשון וA.B. את המסלול תוכלו למצוא בלא מעט אזורים בארץ, החל מירושלים במכללת עזריאלי והטכניון, במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן ובמכללה למנהל המציעה תוכנית ערב ייחודית. בין כל אלו תוכלו לבחור הכשרה מקוונת או פרונטלית כך שהמבחר ההכשרות הינו רחב וכולל ידע עצום בתחום הנדל"ן, יסודות הכלכלה, מבוא למקרו כלכלה, הנדסת בנין, הנדסה אזרחית ועוד. כל הקורסים אמורים להכין את הסטודנטים למבחנים של מועצת שמאי המקרקעין של ישראל.

כמה זה בשקלים?

לימודי שמאות הם בהחלט השקעה לא קטנה, יחד עם זאת ההשקעה הזו יכולה להניב פירות לא רעים בכלל.
מדד ההשתכרות עבור שמאי מתחיל נע כיום בין 6000 שקלים עד 1500 אלף שקלים, עם זאת יש לזכור כי שמאים גם עוסקים לעיתים בעבודה לפי פרויקט. עם זאת ככל שהוותק והניסיון גדלים כך גם היכולת של שמאי להשתכר בצורה גבוה עולה הרבה יותר. למשל ממוצע שכר שמאי מקרקעין בישראל נע בין 16 אלף שקלים עד 21 אלף שקלים כאשר הוותק הוא בין 5-6 שנים ומעלה. עם זאת חשוב לזכור גם כי המודעות והביקוש למקצוע השמאות הולכת וגדלה בשנים האחרונות ויכולת ההשתלבות לאחר לימודי שמאות הינה גבוה מאוד.