ויויאן יקירתי – ביקורת סרטים

הסרט מתאר מערכת יחסים בין אישה לגבר אשר הצליחה לשלוף אותו מסמים ואף להציל אותו מהתנהגות הרסנית , הבעיה האמתית היחידה שכדי לבנות כזה מיתוס של מושיעה היא תיארה בפני הצופים תיאור לא מחמיא של אשתו הראשונה של ג'וני קאש שנישאה לו בשנת 1954 וילדה את ארבע מבנותיו לפני שהתגרשה ממנו בשנת 1967.

מכיוון שהיא התנערה מאור הזרקורים במהלך השנים עד שכמעט ולא היה ידוע דבר עליה לציבור זה היה כמי שהיה קצת יותר מנדנדה לא תומכת במיתוס של קאש.

שיחה עם נכדם של ג'וני קאש וויויאן ליברטו על הסרט ויויאן יקירתי

הסרט התיעודי החדש יקירתי ויויאן מקווה להציע מורשתה – היא עצמה הלכה לעולמה בשנת 2005 רגע לפני "צעד על הקו " המתקנת לתיאוריה בכרוניקה השונים של סיפורה של קאש, תוך שימוש באוצר אוצרות של סרטים ביתיים תמונות ומאות מכתבי אהבה בין ג'וני לויויאן יחד עם ראיונות של ארבעת בנותיה רוזאן , קאתי , סינדי , וטארס הבמאי מאט רידל הובר מציג דיוקן של ויויאן שהוא הרבה יותר מורכב ומפורט ממה שאי פעם נראה לפני כן. 

ויויאן הייתה ילדה בת 17 קתולית אדוקה שגדלה כחלק ממשפחה סיציליאנית – אמריקאית בסן אנטוניו כשפגשה את ג'וני , אז צוער חיל האוויר במתחם הרים מקומי – יש ויכוחים רבים בקרב ילדיהם או שלא הוא נתקל בה במכוון כדרך להציג את עצמו. זו הייתה אהבה ממבט ראשון בין השניים , הוא יצא לתפקיד פעיל בגרמניה  , והם שלחו האחד לשני כמעט אלף מכתבי אהבה לפני שהוא חזר הביתה.

לאחר שחזר השניים נישאו בשנת 1954 ועברו לממפיס. תשעה חודשים אחר כך נולדה סוזאן וסמוך לאחר מכן שוחרר התקליט הראשון של ג'וני והוא יצא לסיבוב הופעות. זמן רב מידי הקריירה שלו הרקיעה שחקים והוא מצא עצמו ממשיך את ההופעות בכול מיני מקומות בעוד ויויאן נשארה מאחור כדי לגדל את משפחתם ההולכת וגדלה – קאתי תיוולד עשרה חודשים לאחר רוזאן והשניים האחרות גם הן במהירות רבה. כמובן שמצב זה לא תרם למערכת הקשר ביניהם וגרם לכעס רב אצל ויויאן.