השכרת רכב בקוס יוון

מדינת יוון מתפרסת על פני אלפי איים קטנים, חלקם מיושבים וחלק לא אך במרביתם נוכל למצוא מגוון רחב של אטרקציות, יעדים מטריפים לבילוי משפחתי וחיי לילה תוססים ומגוונים. כל אלו הפכו את המדינה היוונית למדינה פופולרית במיוחד, וזאת הודות גם ליכולת ניוד קלה באי קוס ובמדינת יוון אשר בה נוהגים התיירים להתנייד באמצעות אופניים, אופנועים, טרקטורונים ואפילו רכבים רגילים. לכן בכדי לשדרג את הטיול שלנו בצורה משמעותית, מומלץ להשכיר רכב בקוס – https://itinerary.expert/he/%D7%99%D7%95%D7%95%D7%9F/%D7%A7%D7%95%D7%A1/%D7%94%D7%A9%D7%9B%D7%A8%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%91%D7%A7%D7%95%D7%A1  שביוון וכיום ניתן לעשות זאת בצורה קלה מהירה מבלי לבזבז את זמן הטיול ואפילו לעשות זאת עוד מהארץ.

דגשים לנהיגה – קוס יוון

יוון נחשבת למדינה בעלת אחוזי תאונות הדרכים מהגבוהות באיחוד האירופאי, על כן חשוב לשמור על מידת זהירות גבוה בזמן שאנו נוהגים בכבישי קוס ושאר רחבי יוון. בזמן הנהיגה ביוון המהירות המותרת בכביש מהיר היא עד 120 קמ"ש, בכביש עירוני עד 50, כבישים משניים מחוץ לעיר המגבלה היא 50 קמ"ש ואילו בכבישים בינעירוניים המהירות מוגבלת עד ל110 קמ"ש. לצד כל אלו חשוב להדגיש כי הנהיגה ביוון היא מעל גיל 18 ואילך, והיא מחויבת בנהיגה תחת רישיון בינלאומי(רישיון ישראלי סטנדרטי).

בדיוק כמו בישראל כך גם ביוון חל איסור מוחלט על שימוש בטלפון בזמן נהיגה, ודגש חשוב לאזוריים הכפריים הוא כמובן נהיגה זהירה, שכן בחלק גדול מהכפרים הכבישים עלולים להיות משובשים ועם וראות לקויה. דגש חשוב בין כל אלו הוא כמובן תחנות הדלק באזור, שכן באזורים הכפריים תחנות הדלק נסגרות בסופי השבוע ובערבים, לכן יש למצוא את תחנת הדלק הפתוחה והקרובה אליכם לפני יציאה אל היעד הבאה.

השכרת רכב בקוס יוון- יתרונות ואטרקציות

מבין שלל היתרונות מהם נוכל להנות בעת השכרת רכב בקוס יוון, יהיה זה יתרון של חופש התנועה אשר יאפשר לנו להתנועע בין מגוון רחב של אטרקציות ואזורי בילוי ללא צורך בשימוש תחבורה ציבורית. אחת מהאטרקציות האלו היא כמובן נסיעה בין כפרי האי קוס, עם חופי מים צלולים, כנסיות עתיקות ואתרים ארכיאולוגים שונים.

לצד זאת נוכל להגיע אל טירת אבירי סנט ג'ון הנמצאת בכניסה לנמל של האי קוס, להנות מאווירה היסטורית הכוללת מגדלי שמירה, אשנבי ירי ועוד מוצגים שונים אשר סייעו לבלום פלישות נגד האי. אטרקציות אלו ועוד מיני אטרקציות רבות אחרות וטובות, יוכלו להיות זמינות עבורנו בכל שעה במהלך החופשה שלנו ובעיקר בעזרת השכרה של רכב בקוס. מאת נטע גימפל