איך לבחור ארון לחדר?

אילו פרמטרים יעזרו לנו לבחור ארון בגדים? בדקנו באתר https://www.riviera.co.il/

בחירת ארון בגדים היא שילוב של אמנות ומדע. לכן בעת הבחירה מומלץ לשקול בראש ובראשונה את ממדי החדר ולאחר מכן את הפריסה ושאר האלמנטים העיצוביים. אבל לצד כל אלו חשוב לזכור כי גורם אחד הינו די  מכריע והוא קיבולת האחסון, לכן יש לבצע גם הערכה מספרית של בגדים, נעליים והאביזרים אחרים שיונחו בארון. עוד פרמטר לא פחות חשוב הוא הערכת אורח החיים של המשתמשים באורן, האם הם מינימליסטים או אספנים? הערכה זו תנחה לקראת עיצוב הארון האופטימלי – כזה שיוכל לשלב בצורה חלקה בין אסתטיקה של חדר השינה שלך תוך מתן אחסון בשפע.

מה ההבדל בין בחירת ארון בגדים לחדר ילדים לחדר הורים?

בחירת ארון הבגדים שונה משמעותית בין חדרי ילדים לחדרי הורים. בחדרי ילדים, ורסטיליות ויכולת הסתגלות הם המפתח. לכן מומלץ לבחור מדפים מתכווננים וחללי תלייה בכדי להתאים לצרכים ההולכים וגדלים של הילדים. מצד שני כשמדובר על חדרי שינה הורים, מומלץ להתמקד במיקסום ניצול החלל תוך שימת דגש על סגנון. לכן חשוב יהיה לחפש אחר אלמנטים עיצוביים אשר יוכלו להשלים את האווירה בחדר אך באותה הנשימה יוכלו להציע אחסון שופע ומותאם.

ארון בהזמנה אישית או מוכן?

בהזמנה אישית או מוכנה – הבחירה תלויה בסדר העדיפויות שלכם. ארונות בהזמנה אישית מציעים פתרונות מותאמים באופן מושלם עם החלל והצרכים של בעלי הארון, אבל מצד הם עשויים להיות יקרים יותר. אפשרויות מוכנות יותר נחשבות לחסכוניות יותר גם בעלות וגם בזמן, והן מתאימות לבעלי דרישות סטנדרטיות בעיקר. בשל כך מומלץ גם לחשב את התקציב הדרוש, את מועד קבלת הארון וכמובן את הדרישות הספציפיות שקיימות בכל חדר.

כיצד מומלץ לחשב את עומק הארון?

העומק קובע – ארון רדוד מדי לא יענה על צרכי האחסון של כל אחד, בעוד שארון עמוק מדי עלול להפוך ללא יעיל. בשל כך טווח עומק מומלץ הוא בסביבות 24 עד 30 אינץ' (60 עד 75 ס"מ). מידות אלו יאפשרו גישה קלה תוך מניעה של איבוד חפצים בעומק הארון. כמו כן מומלץ למדוד את השטח הפנוי בארון לפני קבלת ההחלטה.

האם עדיף ארון הזזה או ארון עם דלתות נפתחות?

הבחירה בין דלתות הזזה ודלתות צירים תלויה הן בשיקולי אסתטיקה והן בשיקולי מרחב. דלתות הזזה אלגנטיות יאפשרו לחסוך מקום ויהיו אידאליות לחדרים קטנים. מאידך דלתות בעלות צירים יציעו נגיעה קלאסית, ויספקו גישה מלאה לתכולת הארון וכמובן יכולות ליצור הצהרה עם עיצובים שונים.